Hizmetlerimiz Kaporta

İrfan Oto olarak, Kaportaya uygulanan Boya ve Parça değişimini yapmaktayız.

Kaporta Boya Koruma

Boya üzerindeki koruyucu vernik tabakasının yüzeyinde oluşan ince ve yoğun görünümlü çizikler, kılcal çiziklerdir. Bu çizikler zamanla doğal etkenler ve fırça ile yıkamadan oluşacak kıcal çizikleri giderir ve boyanın üzerinde güneş sormalarını büyük ölçüde alır.

Kaporta

Otomobillerde, kaporta hasarı her zaman oluşur. Belki otoparkta oldu ve birilerinin sizin arabanıza sürtebilir yada vurabilir uzun yolada kamyonlar taş yada mıcır fırlattabilir. Kapı köşeleri, tampon sıyrıkları gibi çizikler oluşuyor ve bunlar derin olduğu için paslanmaya sebep olabilir.

Kaporta düzeltme işlemi, otomobillerde boyanın hasar gördüğü ancak kaportada göçük yada vuruk olması durumlarda uygulanan bir onarım tekniğidir.

Kaporta düzeltme işlemi için aracın kaportasının arkasına girebilen bazı aletler kullanılır. Bu aletlerle kaportadaki göçük dışarı doğru ittirilerek düzeltilir. Daha sonra kaportanın dış yüzeyindeki pürüzler en az macun ve astar ile düzeltilir.

Son aşamada ise onarılan göçüğün olduğu bölüm pasta uygulanarak temizlenir.

Arkasına ulaşılamayan göçükleri düzeltmek için ise vakum yada çekiç yöntemi kullanılır. Bu teknikte ise araçtaki göçük özel vakum yardımı yada çekiç ile dışarı doğru çekilir ve düzeltilir. Son aşama olarak araç boya kısmına gider, fırınlı boya olmak üzere bir kaç boyalama tekniklerinden birini usta seçer ve onun iş haritası üzerinden gidilir ve en az macun ve boya ile araçın onarımı yapılmış olur.

“KALİTE” tüm çalışanların gönüllü desteği ve sorumluk bilinci ile sağlanır ve sürdürülür. Takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşmak için çalışıyoruz."